جمع‌آوری 60 درصد طلا و نقره قاچاق در سال گذشته

۱۹ فروردین ۱۳۹۷ ۱۱:۴۰:۲۹ ب.ظ

طلا

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی عنوان کرد: در آمار 11 ماه سال گذشته نسبت به سال 95 در حوزه طلا، نقره  و مصنوعات آن 181 درصد کشفیات افزایش یافته است.

ابراهیم افشاری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: به دلیل اینکه قاچاق کالاهای مختلفی را شامل می‌شود مثل سنگ‌های قیمتی، طلا، نقره، خوراکی، آشامیدنی‌ها و... ، لذا در اولویت‌بندی ما چند کالای هدف وجود داشتکه بیشترین آمار قاچاق در آن حوزه بوده است.

وی ادامه داد: در خصوص طلا و نقره بخصوص نقره که قطب تولید و عرضه این سنگ گران بها هستیم، حجم قاچاق در این زمینه بالا بوده به طوری که در سال گذشته حدود 60 درصد قاچاق این عرصه جمع‌آوری شده، لذا با برخوردهای انجام شده قاچاقچیان این حوزه رو به تولید آورده و در نهایت کارگاه‌های تولیدی توانست رونق خوبی کسب کرده و در زمینه اشتغال کمک شایانی کند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی با اشاره به برنامه جامع پیشگیری قاچاق خاطرنشان کرد: در سال گذشته شاهد کاهش 10 درصدی قاچاق بودیم و توانستیم توفیقات مطلوبی در این زمینه کسب کنیم.

افشاری با اشاره به اینکه توانسته‌‎ایم در حوزه پوشاک ورود مطلوبی پیدا کنیم‌، عنوان کرد: اقدامات پیشگیرانه‌ ما در سطح کلان و انبارهای پوشاک مورد هدف قرار گرفت، همچنین کالاهای برند را ساماندهی کردیم، فروشگاه‌هایی اجناسی را که برند نبوده تحت عنوان برند با قیمت چندین برابر عرضه می‌کردند که توانستیم این مساله را ساماندهی کنیم.

وی عنوان کرد: در آمار 11 ماه سال گذشته شاهد رشد 19درصدی کشفیات از نظر ارزش ریالی بودیم، به طوری که در پارچه 62 درصد افزایش کشفیات، البسه 71 درصد، لوازم آرایشی و بهداشتی با توجه به اینکه با سلامت جامعه در ارتباط بوده 112 درصد، طلا، نقره و مصنوعات آن نیز 181 درصد کشفیات آن رشد داشته است.

طراحی و اجرا: فروشگاه ساز سبدخرید